Derneğimizin ana karar mekanızması, üyelerimizden oluşan Genel Kurul`dur. Her iki senede bir tekrarlanan Genel Kurul Toplantılarında 5 Kişilik Yönetim Kurulu (ayrıca 3 yedek) ve 3 Kişilik Denetleme Kurulu (ayrıca 1 yedek) Üyeleri, oylama ile seçilerek belirlenir. Derneğin tüm yönetimi ve üyeleri tamamen gönüllülük prensibine uygun ve hiçbir maddi beklenti içinde olmadan çalışmaktadır.

23 Nisan 2023 tarihinde, oy birliği ile kabul edilen,  1. Dönem Yönetim Kurulu üyelerimiz;

Başkan: Vedat Salfur        vsalfur@ankasuisse.org          

Vedat Salfur şu anda kâr amacı gütmeyen (NGO) ve uluslararası hukuk alanında faaliyet gösteren International Bridges to Justice kuruluşunda Finans ve Operasyonlar Direktörü olarak çalışmaktadır. Bu görevinden önce de birçok küresel sirkette (PwC, HP, Logitech, SBI, IBJ) ve birçok bölgede (EMEA, Latin Amerika, Kanada, Orta Doğu, Bati Asya) küresel kıdemli finans yöneticisi görevlerinde bulunmuştur. 35 aşkın süredir ciddi büyüklükteki iş birimlerinde ve Yönetim Kurulları ile direk irtibatta olarak çalışmıştır. Uzmanlıkları arasında mali yönetim ve raporlama, denetim, iş yönetimi ve yönetim yapısı kuruluşu bulunmaktadır. İstanbul Boğaziçi Üniversitesinde İşletme konusunda Lisans eğitimini tamamlamış ve Paris INSEAD’ta Üst Düzey Yöneticilik eğitimi almıştır.

 

Başkan Yardımcısı: Hüseyin Enhas          henhas@ankasuisse.org

1982 senesinden beri İsviçre’de yaşamakta olup, ticaret ile uğraşmış, devletin çeşitli kademelerinde görevler yapmış, çok sayıda sivil toplum kurulusunda ve vakıfta yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Bu kapsamda çeşitli uluslararası seminer ve etkinliklerin yapılmasına öncülük etmiştir. Fédéral Kongre delegeliği, Kanton delegeliği, Versoix Belediyesi Meclis üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Türkiye ve bölgeye olan yakınlığı ve ilişkileri Anka faaliyetlerinde önemli bir etken olacaktır.

 

 

Başkan Yardımcısı: Kemal Ersoy                  kersoy@ankasuisse.org

1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği fakültesinden mezun olmuştur. 100 senedir ticaretle uğraşan bir ailenin 3. kuşak temsilcisi olarak; tarım, akaryakıt, inşaat, eğitim, yazılım alanlarında faaliyet gösteren çeşitli şirketlerde yönetim kurullarında görev yapmıştır. Şu anda kendi firması ile İsviçre’de ticari hayatına devam etmektedir. Eski bir sporcu ve profesyonel futbol hakemi olarak her canlının adil barınma ve yaşam hakkına sahip olması gerektiği inancı ile ANKA Afet Destek Derneğimiz çatısı altında, gönüllü olarak görev almayı arzu etmiştir.

 

 

Sayman: Meltem Turman                         mturman@ankasuisse.org

İstanbul doğumlu olup, lise öğrenimini Notre Dame de Sion Fransız Lisesi ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünde tamamlamıştır. 2000 yılından bu yana İsviçre’de yaşamakta olup, birçok uluslararası şirkette – E&Y, Philip Morris, Salesforce.com, General Mills – küresel düzeyde kıdemli finans uzmanı olarak görevde bulunmuştur. İleri seviyede Fransızca ve İngilizce konuşmakta, seyahat etmeyi, sanatla ilgilenmeyi ve spor yapmayı sevmektedir. Çocuklarımıza daha iyi bir dünya bırakmak için kollektif gücümüze inanmaktadır. Onlara öğrenme, yaratıcılık ve kendilerini ifade etme fırsatları sağlayarak çocukların ve gençlerin yaşamlarını dönüştüren toplumsal girişimlerden ilham almaktadır.

 

Genel Sekreter: Ayşe H.Çetinel                  acetinel@ankasuisse.org

Ankaralıdır. ODTU İnşaat Mühendisliği bölümünde lisans, Portland State Üniversitesi ve Marmara Üniversitelerinde Y. Lisans eğitimi almış, uzun yıllar uluslararası şirketlerde – Carrefour Group, Tesco, Regus, Mc Donalds – yöneticilik pozisyonlarında çalışmıştır. Yaklaşık 4 senedir İsviçre’de yaşamakta ve kendi kurmuş olduğu firmasında renovasyon/restorasyon işleri yapmaktadır. Geçmişte “Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği”nde (AMPD) yapmış olduğu Genel Sekreterlik görevi, NGO tecrübesi kazanmasını sağlamıştır ve bu tecrübeyi Anka Afet Destek Derneği çatısı altında bir faydaya çevirmeyi arzu etmektedir.

 

Yönetim Kurulu Yedek Üyelerimiz;

  • Ertan Özbatur
  • Mustafa Okan
  • Ozan Kaynak

Denetleme Kurulu Üyelerimiz;

  • İpek Çaydamlı
  • Gaye Şenyuva
  • Ela Akduman

Denetleme Kurulu Yedek Üyemiz;

  • Elif İmer